Opublikowano Dodaj komentarz

Grzejniki: montaż i wybór kwestie podstawowe

Będąc przy kwestii grzejników, w tym przypadkuzainteresujemy się podstawami. Od czego trzeba zacząć, czyli na co zwrócić uwagę wybierając kaloryfer do lokalu?

Odpowiednio dostosowane grzejniki dają gwarancję zdwojonej ekonomii. Pierwszej, przy zakupie, bo z reguły okazuje się, że wystarczy wybrać mniejszy, a co za tym idzie mniej kosztowny kaloryfer. Kolejna oszczędność wynika z bardziej skutecznej pracyregulacji dedykowanej doregulacji temperatury ? czym mniejsza pojemnośćsystemu (czyli mniejsze grzejniki), tym mniejsza ilość wody w układzie, czyli mniejszabezwładność. W każdej takiej sytuacji zasadne jestwięc wybrać optymalnie ? możliwie najmniejszykaloryfer. To zadecyduje o tym, że nasz dom będzie ciepły, a rachunki niższe.

Główną sprawą przywybieraniu kaloryfera jestokreślenie zapotrzebowania na mocgrzewczą lokalu. Zapotrzebowanie tozależy od wieluczynników, m. in. : typubudowli, zamontowanejizolacji, rodzaju okieni wentylacji. Wzięcie pod uwagę wszystkich umożliwi naszczegółowe dobranie grzejnika dolokalu, w którym będziepracować. aktualnie dostępne sąrównież aplikacje, które na podstawie szczegółów odnośnie instalacjiszacują i dopasowująkaloryfery.

Egzemplifikacja:

Lokal o wielkości 15m2 wbudynku po remoncie izolacji ma zapotrzebowanie na moc 70 W/m. Dokonującprostych kalkulacji okazuje się, że szukany grzejnikmusi mieć moc 900-1200W.

W tym momencie należyzdecydować się na wybrany modelgrzejnika i dopasować wielkością dopokoju, gdzie będzieumieszczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *