Opublikowano

Moskitiery do okna

Czas wakacji i urlopów się rozpoczął. Wybywamy na dacze, jeziorka i cieszymy się z kontaktu z przyrodą. Nie są te połączenia przeważnie sympatyczne. Najczęściej, wieczorami, gdy już idziemy spać, budzi nas uporczywe bzyczenie. Komary! I wówczas myślimy: a warto było zapakować ze sobą moskitierę.
Moskitiera to tylko siatka przepuszczająca światło , którą instalujemy w futrynie okiennej. Dookoła ramy mocujemy rzep. Ramę należy przedtem pozbawić tłustości i pozbawić brudu. Po kilkunastu godzinach od montażu paska czepnego przymocowujemy siatkę. Należy pamiętać, że nie nie powinna być ona za intensywnie naprężona. Wystające elementy moskitiery ucinamy zaostrzonym nożem albo nożycami.
Przy dobieraniu właściwego rozmiaru siatki należy pomierzyć wewnętrzny wymiar ramy okiennej. Siatki na okna występują w wymiarach {100cmx100cm|130cmx150cm|150cmx180cm. W zależności od koloru futryny okiennej możemy wybrać wykonania w kolorze białym i ciemnym.
Inna opcja to pozioma zamykana listwa o długości 100 cm instalowana na klej lub po prostu mocowana na gwoździe do futryny do której załączamy 4 pasy. Belkę zatrzaskową w razie konieczności można przyciąć. Pasy o maja długość 220 cm i szerokości 30 cm.
Są zakończone elementem obciążającym. Montujemy je tak, aby haczyły na siebie wzajemnie.
Wyposażeni w takie towary dowolnie możemy używać bliskości przyrody na wyjazdach czy też w mieszkaniu.