Opublikowano

Trendy w projektowaniu mebli

Dzisiejszy i przyszły design charakteryzuje się daleko idącą prostotą zmierzającą do absolutnego minimum. Dlatego też obecne trendy oscylują wokół minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Dominuje również trend na designerskie projekty z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w odświeżonej formie.
Obecny użytkownik pragnie wyposażenia dostosowanego do jego zmiennych potrzeb, dlatego obecnie meblując mieszkanie operuje się prostymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy dobrowolnie zestawiać. Modułowość i personalizacja mebli to trendy, których teraz nie sposób zignorować.
Również natura odgrywa pierwszoplanową rolę w najnowszych trendach w projektowaniu nie tylko w kwestii kolorystyki, ale także materiałów, wśród których królują drewno, glina i kamień.Nadal modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku ? zwykle bieli z ciepłem prawdziwego drewna. Dominują jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej akcentuje ich naturalność i surowy charakter, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Dominują również sentymentalne odniesienia do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Oprócz nadmienionych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to nowość w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, zazwyczaj pojawia się w ich obecności oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, obsługiwane na odległość, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym stworzymy unikalną atmosferę w naszym wnętrzu.