Opublikowano Dodaj komentarz

Sterownik temperatury Elektra Ekocontrol – tanie-ogrzewanie.pl

Elektra Ekocontrol to elektroniczny programator do regulowania funkcjonowaniem podłogówki. Termostat zaopatrzony jest w dwa czujniki ciepła. Sensor temperatury otoczenia jest wbudowany w obudowę termostatu, a czujnik temperatury posadzki wkłada się pod posadzkę w rurze peszel. Za sprawą koniunkcji danych omawianych czujników można dokładnie sprawować nadzór nad funkcjonowaniem podłogówki i temperaturami panującymi we wnętrzu.

Redukowanie temperatur w stosunku do czasu funkcjonowania ogrzewania podłogowego jest bardzo ważne. Za wysokie temperatury posadzki odczuwalne dla domownika przez długi okres czasu nie są komfortowe.Okresowe redukowanie temperatury podłogi to również ochrona przed przegrzaniem. Wpływa to na stan i trwałość podłóg, w szczególności parkietów, podłóg drewnianych i paneli podłogowych.

Elektra Ekocontrol to sterownik z programatorem tygodniowym. Oferuje dokładne ustawienie temperatur lub wyłączenie ogrzewania w poszczególnych momentach dnia, np. w nocy lub wtedy, gdy użytkownicy są poza domem i nikt nie wykorzystuje danego pokoju. Opisane programowanie funkcjonowania podłogówki znacząco wpływa na obniżenie rachunków za prąd. Kluczowe zalety regulatora to możliwość sterowania wg wskazań sensora temperatury wnętrza lub posadzki oraz dwu naraz, podtrzymanie danych w razie zaniku prądu, możliwość sterowania w trybie 7 dni. Użyteczna jest też kalibracja czujników, w sytuacji, gdy sensor jest zamontowany w nietypowym miejscu. Najwyższe możliwe obciążenie regulatora pozwalana na podłączenie do jednego programatora nawet kilku mat grzewczych (3680 W,16 A).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *