Opublikowano Dodaj komentarz

Purmo Aqulo F1P 90x260x2250mm, czyli kaloryfer podłogowy o podwyższonej wydajności z wentylatorem.


Kaloryfery montowane w podłodze to doskonały pomysł na grzanie w wnętrzach o dużych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brakuje miejsca na zamontowanie grzejników na ścianie. Bywa, że w nowatorskich przestronnych wnętrzach grzejniki kanałowe to wyłączny klucz na zrekompensowanie wymagań pokoju na ciepło, bo posiadają dużo większą wydajność niż klasyczne grzanie grzejnikowe. kaloryfery montowane na ścianie o wysokiej mocy mają zazwyczaj bardzo duże wymiary i trudniej je wbudować w przestronne wnętrza.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montażu w posadzkach ogrzewanych wnętrz. Mocny wymiennik ciepła zamontowany jest w stalowej wannie, którą umieszcza się w przygotowanym do tego punkcie w podłodze. Grzejnik ten jest wyposażony w cichobieżne wentylatory w ilości dostosowanej do długości wymiennika, zapewniające sztuczny obieg ciepła i przez to relatywnie większą wydajność cieplną kaloryfera. Wzorcem wskazanego typu kaloryferów montowanych w wylewce jest Purmo Aquilo F1P 90x180x2000mm.


By prawidłowo dopiąć kaloryfer do instalacji elektrycznej wymagany jest transformator, bo wentylatory zasilane są napięciem 12V. Prócz tego obowiązkowym osprzętem jest sterownik sterujący pracą wentylatora. Producent proponuje różne odmiany wyposażenia w zależnosci od zaawansowania funkcji (regulator manualny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dopełniającym szczegółem, jaki trzeba zamontować na kaloryferze jest kratka maskująca. W tym przypadku producent też oferuje wielki wachlarz wyrobów – od kratek drewnianych poprzez te z aluminium, aż do najwyższej jakości i odporności: ze stali nierdzewnej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *