Opublikowano

Mata grzejna pod płytki

Kto z was stojąc gołą nogą na płytkach nie marudził na wrażenie zimna.
O ile bardziej miło by było wstać i poczuć ciepło pod nogami.
maty grze
Naturalnie, że istnieje taka sposobność. Trzeba jedynie przed montowaniem kafelek położyć matę grzejną. W tym celu należy zamontować maty grzewcze o mocy 100 lub 160 W/m2. O ile przy mocy 100 W/m2 możemy liczyć na komfort pod nogami o tyle przy zamontowaniu maty grzewczej o mocy 160W/m2 ciepło jest większe. Maty grzewcze Elektra są serwowane w kręgach o szerokości 0,5m. Wersje o mocy 100W/m2 mają maksymalną długość 24m, co daje 12m2 powierzchni. W przypadku mat grzejnych 160W długość ta zajmuje 20m czyli 10m2 obszaru. Obydwie wykonania mat mogą być serwowane także z jednej strony jak i dwustronnie zasilane. W zestawach jest szansa je kupić również z programowalnym, tygodniowym regulatorem elektronicznym. Regulator taki pozwoli na dokładne ustawienie czasu doby w jakich mata ma właściwie działać.
W pakietach mat ze sterownikami dostarczana jest również pucha podtynkowa do regulatora, kablowy sensor temperatury i kawałek rury elektroinstalacyjnej do ułożenia receptora temperatury posadzki.
Przed montażem należy dokładnie obliczyć konieczny metraż. Mat nie montujemy pod fragmentami na ciągle zabudowanymi (garderoby, wanna, pralka, kuchenka), można je natomiast zainstalować tuż pod prysznicem w opcji bez brodzika. Dla prostszego montażu należało by naszkicować w skali układ pomieszczenia razem ze istotnymi szczegółami na stale zastawionymi, a później zaprojektować zamontowanie maty grzejnej.