Opublikowano

Piece Immergas jednofunkcyjne

Kalkulując nabycie pieca z zasobnikiem do apartamentu należy, prócz dobranie właściwej mocy urządzenia należy pogłówkować nad rozmiarem i typem bufora ciepłej wody użytkowej. Zestaw taki wypełni dwa zadania dostarczy ciepło i wodę użytkową.
Przy wyborze mocy pieca powinno się dodać zasób ok 25% siły na nagrzanie zbiornika na wodę.
Pojemność zbiornika winna być na tyle pojemna by za jednym razem udostępnić wszystkim mieszkańcom konieczną ilość ciepłej wody użytkowej. By skrupulatnie to obliczyć powiela się ilość osób na trwale mieszkających przez 35l na człowieka ? gdy korzystamy z sanitariatu lub przez 50l na człowieka gdy faworyzujemy kąpiele w wannie. Im większy zasobnik tym lepszą winien mieć izolację. Dziś wyrabiane są zbiorniki w podwójnej osłonie co niweluje straty temperatury. Przy jego dopasowaniu nie należy ?oszczędzać?. Obiegowe dane o wartościowości użytkowania z większego bufora nie nie ma poparcia w skrupulatniejszych obliczeniach. Posiadamy natomiast gwarancję dużego luksusu ciepłej wody użytkowej dla wszystkich domowników, wyższą trwałość bufora z powodu na mniejsze gromadzenie kamienia a co istotne bezpieczeństwo dla pociech w obronie przed poparzeniem.

W przypadku podłączenia solarów bądź innego, zastępczego urządzeniado nagrzewania zasobnika powinno się podłączyć model z dwoma wężownicami.