Opublikowano

Grzałka do grzejnika łazienkowego

Instalując grzejnik łazienkowy w toalecie należałoby pomyśleć nad nabyciem do grzejnika łazienkowego grzałki elektrycznej. Kaloryfer z owym modułem jest wyższym stopniu wielozadaniowy, bo jego funkcjonowanie utrzymuje się przez kilka sezonów. W okresie grzewczym zasilany jest centralnym ogrzewaniem a gdy jest ciepło czy też wiosną, gdy standardowe ogrzewanie nie działa, to grzałka daje ciepło.
grzejnik drabin
To znacznie wydłuża pracę kaloryfera. owe zestawienie ułatwia także dosuszenie toalety, niwelowanie zawilgocenia w terminie gdy typowe ogrzewanie jest wyłączone a w czasie przejściowym pozwala na obsuszanie ręczników. Jest to hybryda kaloryfera tradycyjnego łazienkowego z elektryczną suszarką łazienkową. Grzałkę należy prawidłowo dopasować do siły grzewczej grzejnika drabinkowego i nie może ona jej przekraczać. Moduły grzejne mogą posiadać krytyczną moc 300 W. Pojawiają się zazwyczaj w kolorystyce białej lub srebrnej. Mogą również występować w odmiennych typach kolorystycznych takich jak satyna czy czerń. Pozwala to dostosować typ grzałki do instalacji, armatury łazienkowej czy też barwy grzejnika do jakiego jest instalowana. Reguła załączania urządzenia jest termostat, który uzyskawszy ustaloną temperaturę przestaje grzać. Gdy ciepłota zmaleje o kilka kresek, termostat włącza się ponownie. Produkowane są modele grzałek zasilanych prądem z funkcją nastawiania godziny i temperatury ogrzewania.Istotą działania jest również prawidłowe zamontowanie w samym kaloryferze. Przeważnie montuje się grzałkę po stronie powrotu wody z drabinki, wówczas dodatkowo należy zainstalować trójnik pozwalający także podłączenie zaworu odcinającego instalację.
Istnieją również grzałki montowane pod kontem do zainstalowania w typowych pokojowych grzejnikach. Ich funkcjonowanie jest zbliżone do wersji grzejników łazienkowych, czyli powinny dosuszać pomieszczenie i niwelować zawilgoceniu w czasie gdy standardowe ogrzewanie jeszcze nie funkcjonuje.