Opublikowano

Elastyczne rury do izolacji przewodów elektrycznych.

Rury osłaniające do zabezpieczenia przewodów elektrycznych PESZEL wykonane z PVC są rurkami nierozprzestrzeniającymi płomienia. Przeznaczone są do ochrony przewodów elektrycznych w budownictwie, przemyśle przed czynnikami mechanicznymi, wpływami temperatur oraz wilgotnością. Są wytrzymałe na uderzenia, złamania i naciski. Rury elektroinstalacyjne można układać i zatapiać w betonie. Ich wytrzymałość wynosi 320N/5cm. Nie tracą dobrej elastyczności, a konstrukcja przekroju podłużnego zapewnia bezproblemowe wprowadzanie przewodów na znaczne dystanse. Zapewniają również prosty dostęp do kabli elektrycznych oraz łatwe usuwanie uszkodzeń instalacji elektrycznej podczas użytkowania.
peszel
PVC jako tworzywo oznacza się wysokim współczynnikiem odporności mechanicznej i wysokimi właściwościami udarowymi, a także małym wydłużeniem względnym. Przy wydłużaniu jest przeciętnie elastyczny, zaś w znacznym stopniu wytrzymały na ciśnienia. Możliwe jest łatwe zgrzewanie oraz sklejanie PVC.
Rura typu elastyczna PESZEL występuje także w wersji z pilotem stalowym, który znacznie ułatwia wprowadzanie lub zamianę przewodów elektrycznych.
Następną odmianą rur elastycznych są rury ze spiralą GUS. Cechują się tym, że są równe wewnątrz. Wytworzone są z miękkiego, a zarazem odpornego na wyższe temperatury tworzywa PVC. Tak jak i poprzednie wersje nie przenosi płomieni. Spirala natomiast wykonana jest z twardego PVC. Takie zestawienie daje nam efekt bardzo elastycznej,a równocześnie wytrzymałej na uderzenia, złamania i naciski rurki. Przy zastosowaniu złączki RAI pozyskujemy dodatkowo dużą szczelność IP64. GUSY wykorzystywane są przy konstruowaniu urządzeń i w wszelakiego rodzaju urządzeniach przemysłowych.