Opublikowano Dodaj komentarz

Jakiego typu grzejnik wybrać do łazienki?

Decydując się na grzejnik do łazienkipowinno się zwrócić uwagę nie tylko nacechy estetyczne kaloryfera, leczteż na jego parametry techniczne i mocgrzejną.

Grzejnik do łazienki powinno siędobrać tak, aby przyokreślonych właściwościachinstalacji, spełniał on swą rolęgrzejną, a zarazem pasował wymiarami dopomieszczenia.Zwyczajniew zbiorze cech kaloryferazobaczymy taki opis: 75/65/20°C, gdzie 75 totemperatura zasilania, 65 to temperatura wyjścia,a 20 wskazuje na temperaturę pomieszczenia.Są to wskaźniki, dla jakich podawanajest moc kaloryfera. Powinno siępamiętać, że dla komfortu cieplnego w łaziencebierze się pod uwagę najmniejszątemperaturę 24°C. Znając parametry instalacji, wjakiej pracować będziekaloryfer oraz temperaturę, którąchcemy uzyskać w łazience wszybki i prosty sposób znajdziemy,korzystając z tabelki udostępnioneju producenta, konieczną moc grzejnika.

Kiedy nie posiadamy dostępu doopisu systemu,moglibyśmy skorzystać zułatwionych sposobówwyboru. W prawidłowozaizolowanych domach, wpomieszczeniach o typowejwysokości ok. 2,70m zapotrzebowanie na ciepło wynosi 80W/m2. Wbudynkach starego typu, bezizolacji termicznej, zapotrzebowanie to może wynosić nawet130W/m2. Korzystając z tych obliczeńodnajdziemy moc grzejnika, którejszukamy.

Kolejnym etapem jestwyszukanie kaloryfera opodanej mocy i wymiarach, jakiebędą odpowiednie do lokalizacji, gdziegrzejnik ma być zamontowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *