Opublikowano

Kable grzejne łatwy montaż i murowany efekt

Montaż kabla grzewczego do rynien ,a także rur do deszczówki, rozpoczynamy od jego rozłożenia. Przewód wyposażony jest przez wytwórcę w kilkumetrowy odcinek do przyłączenia z podwójnymi żyłami zasilającymi i wiązką do obrony przeciwporażeniowej.
kabel grze
Kiedy przewód grzewczy jest montowany w rurze spustowej do deszczówki a także rynnie w strefie klimatycznej gdzie niezbędne są jego podwójne długości, trzeba rozpocząć od rury spustowej. Na poszyciu dachowym rozkładamy podwójną nić przewodu na długość rury i scalamy go uchwytami do rur spustowych. Tak właśnie przyszykowane przewody zamieszczamy w pierwszej skrajnej rurze spustowej oraz mocujemy je przy pomocy zaczepu do rynny. Z kolei kable montujemy w rynnie, przesuwając się w kierunku jej końca, gdzie znajduje się następna rura spustowa. W tym miejscu tak jak poprzednio, układamy nadwyżkę kabla na dachu i spinamy go zapięciami oraz układamy w rurze spustowej.

Potem zawracamy na długości rynny ,a także obok poprzednio rozłożonej nici przewodu, spinamy je przy pomocy zamocowanych już uchwytów. Podłączenie energetyczne kompletnej instalacji dzieje się z sieci energetycznej o napięciu 230V. W sytuacji niewielkich instalacji, kable mają możliwość być zasilane wprost przy pomocy przedłużenia kablowego z kompletem gniazd ,a także wtyków odpornych na wodę i wilgoć, zaopatrzonych oprócz tego w styki do ochrony przeciw porażeniu. Montaż takiej instalacji jednej osobie, nie zabierze więcej niż 60 minut. Gdy wrócą przymrozki, efekt swojej pracy będzie można podziwiać w niezamarzniętej instalacji przeciwdeszczowej.